DigiRail Connect

Řada DigiRail spojuje to nejlepší ze dvou zdánlivě protikladných světů: snadnost programování v prostředí Arduino a odolnost, spolehlivost a robustnost zařízení určených pro těžký průmyslový provoz. Univerzalita, konektivita, mix analogových a digitálních vstupů a výstupů. Na druhé straně volnost programování ve vysokoúrovňových jazycích s podporou standardních knihoven, bez omezení na letité a trochu těžkopádné jazyky IEC 61 131.

Moduly DigiRail s okolním světem komunikují buďto pomocí sběrnice RS-485 protokolem Modbus RTU nebo v síti Ethernet protokolem Modbus TCP. Každý modul je na přední straně vybaven konektorem USB pro konfiguraci modolu pomocí volně dostupného konfiguračního SW NXperience.

K analogovým vstupům A1 a A2 je možno připojit termočlánky, odporové snímače teploty Pt100, Pt1000, průmyslové proudové a napěťové signály. Analogové výstupy O1 a O2 jsou 0-20/4-20 mA nebo 0-10 V. Digitální vstupy D1D8 s rozšířenou funkčností umí kromě čtení logického stavu také obousměrně načítat impulsy a integrovat časy trvání stavů ON a OFF. Samozřejmostí je přednastavení počáteční hodnoty. Tranzistorové K1K8 a reléové výstupy R1R4 pracují v režimech ON/OFF, jednotlivé pulzy nebo série pulzů.

Řídicí desku Arduino obsahují pouze moduly DigiRail NXprog, na rozdíl od DigiRail Connect, které jsou určeny pro naýšení počtu vstupů a výstupů. V režimu Gateway mohou propojovat PLC nebo SCADA v ethernetové síti se zařízeními Modbus RTU. DigiRail Connect jsou v principu použitelné pro řídicí systémy všech výrobců. V tom případě jejich hlavní výhoda spočívá v možnosti vzdáleného umístění, v blízkosti senzorů nebo akčních členů.

Simulace vstupních signálů a přímé nastavení výstupů jsou funkce vítané pro servisní a diagnostické účely. Bezpečnostní pojistka Watchdog s nastavitelným timeoutem se může aplikovat na obě síťová rozhraní, RS-485 i Ethernet.


objednací kód

DigiRail Connect RAMIX DO ETH 2 × analogový vstup, 2 × analogový výstup, 4 digitální vstup, 3 × digitální výstup
DigiRail Connect RAMIX RL ETH 2 × analogový vstup, 2 × analogový výstup, 4 digitální vstup, 2 × reléový výstup
DigiRail NXprog RAMIX DO ETH 2 × analogový vstup, 2 × analogový výstup, 4 digitální vstup, 3 × digitální výstup
DigiRail NXprog RAMIX RL ETH 2 × analogový vstup, 2 × analogový výstup, 4 digitální vstup, 2 × reléový výstup

dokumentace
easytherm_cenik_DigiRail_20_0_4.pdf    174.16 KB
 katalogový list,4 stránky, česky
easytherm_MaR_DigiRail_22_1.pdf    876.43 KB
 ceník, 1 strana, česky

2022/10/03 © easytherm.cz s.r.o.